Cennik domen

Rejestracja i odnawianie domen internetowych

  • rejestracja nowych domen
  • odnawianie domen na koljeny okres abonamentowy
  • transfer do domeny od innego rejestratora
  • przy wiekszej ilości rejestracji możliwość negocjacji ceny

Istnieje możliwość rejestracji wszystkich rodzajów domen, zarówno polskich jak i globalnych, zagranicznych. Przy rejestracji więcej niż 1 domeny istnieje możliwość negocjacji ceny – prosimy o kontakt emailem.

Kilka dni przed datą wygaśnięcia domeny wysyłamy emailem informację lub telefonicznie informujemy, że zbliża się termin przedłużenia domeny na kolejny rok. Zdajemy sobie sprawę że istnieją na rynku firmy które utrzymują się z przechwytywania domen. Domena jest jak wino – tym starsza tym lepsza i droższa. Niestety lata utrzymywania strony firmowej, wydatki na jej pozycjonowanie można stracić w jednej chwili przez niedopilnowanie terminu jej przedłużenia.

Uwaga na oszustów domenowych:

Scenariusz jest zawsze podobny. Podejrzana firma dzwoni do nas (firmy posiadającej już domenę .pl) z informacją, że podobno inna firma (konkurencyjna) chce zarejestrować domeny o takiej samej nazwie jak nasza lecz z końcówką eu., com, .com.pl, org, info…  Firma robi przez telefon sztuczny hałas i szum w tle (typowy dla „call center”), tworząc wrażenie nerwowości wymuszając na nas tym samym pośpiech przy podejmowaniu decyzji… Ostrzegam moich klientów i innych użytkowników przed tego typu naciągaczami.

– kolejna firma która naciąga na domeny .eu – domeny365.eu, wysyłają sms, że posiadamy domenę .eu i próbują ją nam bezczelnie sprzedać! Jeśli ktokolwiek dostanie takiego sms-a proszę go zignorować!

 

INFORMACJA WS. NIEUPRAWNIONEGO UŻYCIA NAZWY I DANYCH NASK BEZ ZEZWOLENIA NASK

W związku z pozyskaniem w dniu 31 lipca 2015 roku informacji o wysyłaniu przez Krajowy Spis i Rejestr Domen wiadomości do Abonentów nazw w domenie .pl, dotyczących wpisywania nazw domen na czarną listę rejestru, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa instytut badawczy z siedzibą w Warszawie (dalej: NASK) niniejszym oświadcza, że instytucja o tej nazwie nie istnieje, a tym samym, nie współpracuje z NASK w jakimkolwiek zakresie, jak również nie prowadzi działań opisanych w ww. wiadomościach.

Nazwa firmy oraz dane NASK zostały użyte bez zezwolenia NASK.

Abonentom, którzy otrzymali ww. wiadomości, NASK sugeruje nie podejmowanie żadnych czynności w nich wymienionych.

Mając na uwadze fakt, że informacje podawane w ww. wiadomościach e-mail mogą ponadto wprowadzać Abonentów nazw w domenie .pl w błąd co do działań NASK, jako operator rejestru domeny krajowej najwyższego poziomu, NASK podjął niezwłocznie kroki w celu ochrony interesów Abonentów.

Z poważaniem,

pozycjonowanie stron Częstochowa Kielce Rzeszów Piotrków Trybunalski

Pozycjonowanie stron Kielce

DOMENY .UK I PRAWO PIERWOKUPU

Informujemy, iż nasza oferta nazw domen została wzbogacona o domeny .UK (dotychczasowe portfolio zawierało rozszerzenia : .co.uk, .org.uk oraz .me.uk).
Rejestr domen brytyjskich przygotował specjalne procedury dotyczące prawa pierwokupu domen z nowym rozszerzeniem .uk:
1. Prawo pierwokupu dla domen .uk dotyczy właścicieli nazw domen brytyjskich, którzy zarejestrowali domeny .uk niższego rzędu (np. .co.uk) przed 29.10.2013 roku;
2. Prawo pierwokupu jest ograniczone w czasie: upływa 10.06.2019 roku;
3. W przypadku wystąpienia tej samej nazwy w więcej niż jednym dotychczasowym rozszerzeniu (np. arthouse.co.uk, arthouse.org.uk, arthouse.me.uk), prawo pierwokupu domeny .uk (np. arthouse.uk) przypadać będzie kolejno abonentom z rozszerzeniem: .co.uk, .org.uk, .me.uk.
4. Prawo pierwokupu ustaje również, gdy dotychczasowy abonent nazwy w rozszerzeniu .co.uk/.org.uk/.me.uk nie odnowi domeny i zostanie ona uwolniona do ponownej rejestracji.
Przypominamy także wyjątki dotyczące procedury cesji i transferów domen brytyjskich do naszego systemu:
1. Cesja praw do domeny obsługiwana jest bezpośrednio przez rejestr domen brytyjskich. Wymaga bezpośredniego kontaktu Abonenta z rejestrem Nominet i wniesienia na wskazane przez rejestr konto opłaty manipulacyjnej w wysokości 10 funtów brytyjskich.
2. Transfer domen brytyjskich do naszego rejestru polega na podaniu przez dotychczasowego rejestratora tzw. TAG-IPS nowego rejestratora, co skutkuje przeniesieniem obsługi nazwy domeny do naszego rejestru. TAG-IPS dla domen obsługiwanych przez nasz serwis to PDR-IN. Po wprowadzeniu nowego TAG-IPS u obecnego rejestratora prosimy o informację mailową,  do którego konta Abonenckiego powinna zostać przypisana domena.
3. Okres kwarantanny dla domen brytyjskich wynosi aż 90 dni.
 
W razie jakichkolwiek zapytań dotyczących domen .uk, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
 
Nowe domeny globalne podbijają rynek!
To rozszerzenia – nazwy bezpośrednio związane z branżą lub daną tematyką. Ponieważ nowe domeny globalne istnieją na rynku domen od kilku lat, jest jeszcze wiele ciekawych nazw do wyboru!